همیشه منتخب، همیشه سربلند

ضد یخ و زودگیرکننده بتن مسلح

شرح محصول:

زودگیرکننده Sahol AB370 در شرایط آب و هوایی سرد به عنوان  یک افزودنی مایع برای حفاظت بتن از سرما و یخ‌زدگی استفاده می‌گردد.

نحوه‌ اثر:

سیمان ماده‌ای است که در هنگام مواجه‌شدن با آب طی فرآیند هیدراسیون شروع به سخت‌شدن می‌کند و مقاومت‌ آن افزایش می‌یابد. این فرآیند در دمای زیر °5C به شدت کند می‌شود. فرآیند هیدراسیون یک واکنش گرمازاست و درصورتی‌که مواد کمکی نظیر ضد یخ به مخلوط اضافه شود، فرآیند به سرعت آغاز شده و اگر رشد متعادلی داشته باشد می‌تواند از یخ‌زدن بتن جلوگیری کند. ضد یخ بتن در واقع ماده‌ای است که باعث تسریع پیشرفت هیدراسیون سیمان می‌گردد و همراه با تمهیداتی نظیر گرم‌کردن بتن، می‌تواند به طور مطلوبی به رشد فرآیند هیدراسیون و سخت‌شدن سیمان در هوای سرد کمک کند.

روش مصرف:

ابتدا سطح و داخل قالب‌ها از برف و یخ به‌طور کامل پاک شده و حتی‌الامکان با اعمال حرارت قالب‌ها گرم شوند. دمای آب مصرفی در بتن تا حداقل ‌°15C افزایش داده شود. همچنین، مصالح باید در محل سرپوشیده نگهداری شوند و با پیش‌بینی تمهیدات خاص از یخ‌زدن آنها جلوگیری کرد.

ضد یخ Sahol AB370 را به آب بتن اضافه نمایید. در جـدول 1 مقدار مصرف برحسب دمای محیط نشان داده شده است. در صورت استفاده از بتن آماده مایع را داخل تراک میکسر اضافه کرده و به مدت 10 دقیقه با دور تند مخلوط گردد. دمای بتن در هیچ حالتی نباید کمتر از 5 درجه سانتیگراد گردد. درصورتی‌که دمای بتن پس از اختلاط ضد یخ با آن از این مقدار کم‌تر باشد، نشان‌دهنده‌ آن است که مقدار مصرف باید کمی افزایش یابد تا به دمای مطلوب دست یافت.

جدول 1- مقدار مصرف بر حسب دمای محیط (θ)

دمای محیط برحسب °C مقدار مصرف بر حسب درصد وزن سیمان
0 < θ < 5 0/6~0/3
-5 < θ < 0 0/6~1/0
-10 < θ < -5 1/0~2/0
θ < -10 2/0~3/0

شرایط نگهداری:

دردمای بین 10 درجه سانتیگراد تا 30 درجه سانتیگراد نگهداری شود. در صورت بروز یخ‌زدگی به‌طور کامل با گرم‌کردن ملایم از حالت انجماد خارج شده و قبل از مصرف هم‌زده شود. قبل از استفاده به تاریخ مصرف درج شده روی محصول دقت نمایید.

خدمات و پشتیبانی:

گروه فنی شرکت البرز شیمی آسیا برای انجام آزمایشات و همکاری‌های لازم جهت تعیین میزان و نحوه‌ مصرف دقیق Sahol AB370 آماده همکاری و ارائه خدمات به مصرف‌کنندگان محترم می‌باشد.

 

مشخصات فنی

مشخصه شرح
شکل ظاهری مایع شفاف
رنگ قهوه‌ای روشن
قابلیت انحلال در آب به طور کامل در آب حل می‌شود
مقدار کلراید فاقد یون کلراید
چگالی 1/24±0/01gr/cm3

موارد ایمنی

این ماده جزء مواد سمی و آتش‌زا نمی‌باشد. هنگام مصرف از دستکش و ماسک مناسب استفاده نمایید. این ماده  غیرخوراکی است و در صورت تماس با پوست یا چشم محل مورد نظر فوراً با آب فراوان شستشو داده شود.

بسته بندی و بارگیریمزایااستانداردفایل PDF
  • ظروف 20 لیتری
  • بشکه‌های 220 لیتری
  • ایجاد تسریع در گیرش اولیه‌ سیمان
  • جلوگیری از یخ‌زدن بتن در شرایط آب و هوایی سرد
  • قابلیت تنظیم اثر ماده با افزایش یا کاهش مقدار مصرف
  • امکان تداوم بتن‌ریزی در هوای سرد
  • امکان قالب‌برداری در زمانی کوتاه‌تر
  • ASTM C494 – Type M
  • BS 5057

برای دانلود فایل به صورت PDF بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

دانلود کاتالوگ

 

تماس با ما

 22050250 (021)

 نشانی: تهران، نبش خیابان مقدس اردبیلی و شادآور، پلاک 15، طبقه11، واحد 4و 5

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

© Copyright 2019 Alborz Gulf. All Rights Reserved. Design by mosallas